Nowość

DOSTAWA GRATIS! 27772713 Piec wolnostojący na drewno 10,5kW z piekarnikiem (wylot spalin: góra 120mm)

Producent: 277
2 643,92 zł
2 448,07 zł
/ szt.
Oszczędzasz 7% (195,85 zł).

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Promocja tego produktu! "Dostawa gratis na terenie całego kraju jeśli towar jest w naszym magazynie. Jeśli jest w magazynie obcym lub zagranicznym po zamówieniu magazyn wycenia transport"

"Większość towarów wysyłamy w ciągu 24h, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"

Do godziny po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają czy zamówiony towar jest w magazynie i przesyłamy informację emailem lub SMS.

 

 

Promocja za przesłanie zdjęć!!!
Zrób zdjęcia tego produktu za każde zdjęcie pokazane na stronie sklepu otrzymasz 20 złotych.
10 zdjęć rabat 200 złotych. 15 zdjęć to rabat 300 złotych.
Zdjęcia proszę wysyłać pod adres email:  z numerem naszego zamówienia.

 

Tanie piece kuchenne co i piece wolnostojące, świetna jakość.

• 100 000 sztuk. / rok zdolności produkcyjnej,
• Ponad 150 pracowników,
• Ponad 60 sieci klientów w 14 krajach w Europie i Rosji
• Szeroki portfel klientów, silny wizerunek marki, solidna struktura finansowa, rozległa sieć sprzedaży i obsługi posprzedażnej, ogromny potencjał eksportowy, nowoczesne urządzenia produkcyjne i wysoka wydajność spowodowały, że nasza firma znalazła się w czołówce branży.

 

Piec wolnostojąca na paliwo stałe z piekarnikiem.

Certyfikat CE: tak

 

DANE TECHNICZNE:

-żeliwny ruszt
-sprawność: 75 %
-waga: 96 kg
-moc max.- 10,5 KW
-wydajność grzewcza 121-142 m3
-paliwo: drewno, brykiety z drewna
-okres gwarancji-2 lata

 

Piec kuchenny: szerokość: 495 mm, wysokość: 990 mm, głębokość: 490 mm

Wymiar piekarnika: szerokość: 360 mm, wysokość: 200 mm, głębokość: 445 mm
Wymiar paleniska: szerokość: 400 mm, wysokość: 400 mm, głębokość: 400 mm


Wylot średnica 120 mm - tylko górny.

 

Instrukcja obsługi:

STALOWE PIECE NA DREWNO- Informacje ogólne- Karta gwarancyjna . Piece na drewno kominkowe są jednoszachtowymi  urządzeniami grzewczymi , które w okresie przejściowym zastępują istniejące ogrzewanie przez krótki czas lub jako dodatkowe ogrzewanie  w zimnych porach roku . Piece są używane do miejscowego ogrzewania. Piece zostały przetestowane zgodnie z EN 13240 na drewno opałowego i spełniają wymagania tej normy . Wszystkie lokalne przepisy , w tym te odnoszące się do norm krajowych i europejskich , muszą być podczas montażu pieca przestrzegane .Przed zainstalowaniem pieca należy poinformować odpowiednie służby kominiarskie które zadbaja o prawidłowe podłączenie pieca .Piece muszą być zainstalowane na piętrach   o odpowiednmiej  nośności . Podczas instalacji należy zwrócić uwagę na zapewnienie odpowiedniego dostępu do czyszczenia pieca i  komina . Podczas instalowania pieca konieczne jest aby był  zapewniony dostep do czysyczenia  komina i pieca.Piec podczas pracy powinien miec zamkniete drzwiczki.Palenisko jest ograniczone stalowym  plaszczem ktory jest wypelniony wewnatrz szamotem .W dolnej czesci paleniska znajduje sie żeliwny ruszt pod którym znajduje się popielnik.Drzwiczki sa  uszczelnione sznurem izolacyjnym i zamykaja się klapa otwierana jedynie w przypadku dokłapania paliwa do pieca. Na drzwiczkach umocowana jest szyba żaroodporna. 

 

Podłączenie do komina   Podczas instalacji muszą być zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa i projektowania. Dyrektywy higieny dekret c.84/97 . Dane do obliczenia komina (przy mocy znamionowej ) Paliwo: Drewno opałowe i brykiety drewniane. Min . O h przy znamionowej mocy cieplnej [ Pa] 10 Piece są przeznaczone do zbiorczego podłączania  do komina.. Przed podłączeniem pieca , upewnij się, że jest wystarczający ciąg kominowy .  Zapalonym papierem lub płomieniam  swiecy sprawdzamy  ciag kominowy . Piece powinny być podłączone  do komina  w najkrótszy sposób. Kiedy piece nie mogą być podłączone bezpośrednio do komina , instalacja powinna być zamontowana w sposób prawidłowy a przewody nie powinny być dłuższe niż 1,5 m długości.  Przewody kominowe i kolana muszą być między sobą i kominkiem mocno i ściśle i szczelnie powiązane i wzajemnie nachodzic na  długości min.40 mm w kierunku ciągu kominowego . Otwór komina musi być wyposażony w osłonę stalową , a jego średnica odpowiada średnicy rury spalinowej W celu zapewnienia bezproblemowej pracy komina musi być utrzymywana na poziomie min . 10 Pa mierzone w rurze dymowej bezpośrednio za piecem. Ponieważ ciąg kominowy jest pod wpływem  czynników zewnętrznych , takich jak zmienna temperatura powietrza , temperatura spalin , siła wiatru itp. ,które  w ciągu roku jest bardzo różne . Dlatego zaleca się, wbudowane w ruchu klap kominowych . Piece mogą osiągnąć określoną sprawność i wydajność po podłączeniu do komina o wystarczającej mocy nominalnej . Komin może mieć przekrój poprzecznymin.150x150 mm metrów Min.4 wysokość .

 

WENTYLACJA   W pracy ,piec musi mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń wentylacyjną , czyli dopływ powietrza z zewnątrz do przestrzeni , gdzie uruchomić piece . Można to zrobić za pomocą otwartego okna lub przez drzwi zewnętrzne  w miejscu użytkowania pieca. Piec jest zabezpieczony przez specjalny otwór w zewnętrznej ścianie poprzez   miejsce  dla dopływu powietrza niezbędnego do spalania . Otwór kratki wentylacyjne wszędzie regulowane  i  są otwierane i zamykane od wewnątrz . Piece do spalania drewna potrzebne do 20 m3 świeżego powietrza na godzinę . Niewystarczająca ilość powietrza może powodować to że  piec  nie funkcjonuje prawidłowo  a  funkcjonownie takie zagraża bezpieczeństwu ! Pozostaw skontrolowanie prawidłowość montażu grzejnika , wentylacji oraz podłączenia do komina właściwemu kominiarzowi .

 

Bezpieczeństwo  pożarowe .   Podczas montażu należy ściśle przestrzegać zasad ochrony przeciwpożarowej. W przypadku łatwopalnych materiałów i obiektów budowlanych o stopniu palności B , C1 i C2  zabezpiecz je na odległość min 50mm od pieca. Odległość bezpieczeństwa powinno się zwiększyc dwukrotnie  , gdyby były piece  zabudowany w zostały w pobliżu palnych materiałów C3 .  Bezpieczna odległość może być zmniejszona o połowę w przypadku korzystania z materiałów niepalnych zabezpieczonych płyta izolacyjna  o grubości  5 mm umieszczona pomiedzy płyta i zabezpieczeniem materiałów łatwopalnych pozostawiając luke 60 mm. Gdy podłoga jest wykonana z materiału palnego , to piec na drewno powinien być odpowiednio zabezpieczony . Izolacja termiczna powinna zabezpieczać kominek 600 mm od przodu i co najmniej 400 mm po bokach. Rury instalacyjne  z każdej strony co najmniej 150 mm  i powyżej górnej powierzchni co najmniej około 500 mm. W przypadku pożaru w kominie należy postępować zgodnie z przepisami  bezpieczeństwa pożarowego . Dla celów informacyjnych klasyfikacji materiałów budowlanych pod względem palności gdy klasa palności nie jest określona.

 

Klasa - materiały niepalne :  
na przykład beton, zaprawa , żużel i tak dalej .
Stopień B - nie jest łatwo palny :
Płyty z materiałów nieorganicznych z wypełniaczami organicznymi :
acumin , IZOMÍN płyty gipsowo-kartonowej .
Płyty włókno -cementowe : Heraklit , Velox , lignos , rajolit
Polichlorek winylu : Novodur , Dekorplast A szklane i włókna mineralne

 

Palności Klasa C1 - trudno palne :
Twarde drewna: buk, dąb Płyty sklejki: Sklejka Płyty z materiałów nieorganicznych z wypełniaczami organicznymi : hobrex Wiórowych, trociny : sirkolit , werzalit Twardy papier z powierzchni melaminy : ecrona , umacart
Palności Klasa C2 - średnio palne : Drewno iglaste : sosna , modrzew , świerk Płyta pilśniowa : podwójny , solodur Płyty z substancji roślinnych : SP korka , podłogi z korka , Karton z żywicznego spoiwa bit albit
Stopień palności C3 - łatwopalne : Cząstek , trocin i wióry  Płyty laminowane , płyta pilśniowa Płyty z materiałów roślinnych : korek zarządu BA , polimetakrylan metylu , polipropylen Polistyren : twarda, lekka , średnia, poliuretan PCV - lekki , folia izolacyjna wykładzinowa , laminat poliestrowy . Tektura i materiały ze spoiwem żywicznym.

 

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa :
-W okolicznościach które doprowadziły do ryzyka nieprawidłowej pracy pieca należy bezwzględnie usunąć usterki
-piec musi być stosowany zgodnie z instrukcją
-prace mogą nadzorować jedynie osoby dorosłe a obecność dzieci w tym wypadku jest niedopuszczalna
-do palenia nie mogą być stosowane żadne łatwopalne ciecze
-podczas pracy kategorycznie zabronione jest zwiększanie mocy znamionowej poprzez stosowanie płynów łatwopalnych lub otwierania drzwiczek.
- piece nie może pracować z otwartymi drzwiami do wypalania .
-przed otwarciem drzwiczek należy usunąć wszelkie łatwopalne przedmioty w pobliżu pieca .
-popiół musi być usuniety do niepalnego pojemnika z przykrywką który powinien znajdować się  w bezpiecznej przestrzeni
-uszkodzony piec na drewno nie powinien być nigdy użytkowany a użytkownik musi wymienić przed ponownym uruchomieniem wszelkie uszkodzone  częśći
-nagromadzony popiół  w piecu  czy kolanach instalacyjnych powinien  być kontrolowany minimum raz w miesiącu a w razie potrzeby należy wszystko solidnie wyczyści
-operacja jest czasami konieczna aby w prawidłowy sposób nadzorowac prace pieca zapewniając tym samym  bezpieczenstwo. Należy kontrolować ilość paliwa ruszt,regulatory wlotu powietrza  itd. Dbać o czystość wokół pieca
-uszkodzenie cegły szamotowej nie jest przeszkoda w dalszej eksploatacji
- maksymalna ilość drewna, jaką możemy umieścić jednorazowo w palenisku: do  1/3 pojemności paleniska. > UWAGA! - Zbytnie obciążenie paleniska spowoduje deformację produktu i utratę gwarancji.

 

Paliwo Piece są przeznaczone do drewna opałowego . Norma przewiduje, że mogą być użyte tylko wyschnięte  naturalnie suche drewno (o zawartości wilgoci 20 % max. ) . Mokre drewno powoduje poważne smolistość  dymu. Najlepsze to  odpowiednie drewniane  bale o obwodzie około 30 cm i długości 30 cm przechowywane w suchym miejscu na co najmniej dwa lata . Buk, dąb , grab , brzoza , drewno , drewno  drzew owocowych .
Nieodpowiednie paliwa ewentualnie niedopuszczalne : Ponadto niemożna palić : ekogroszkiem , węglem, brykietami weglowymi Odpady z kory i płyt wiórowych , mokre drewno  i konserwantami impregnowane drewno. Spalanie odpadów jest zakazane przez prawo w celu ochrony przed emisjami Spaliny powstałe w wyniku spalania odpadów może zagrozić twojemu zdrowiu oraz spowodować uszkodzenie materiałów ogniotrwałych i metalowych części kominka i komina .

 

Ustawienie pieca Piece mają instrumenty  do zasilania i regulacji przepływu powietrza  i do spalania :
- Powietrze pierwotne : to powietrz które wchodzi pod ruszt paleniska ze spodu.
- Powietrze wtórne : to powietrze które doprowadzone jest przez szybę i do paleniska dostaje się z górnej czesci szyby.

 

Jak rozpalic piec Przed palenie trzeba otworzyć wszystkie wloty powietrza . W tym samym czasie  należy dostarczyć powietrze do pomieszczenia. Rozpalić ogień za pomocą cienkich wiór papierowych. Nigdy nie należy używać alkoholu , benzyny, nafty itp. Na palenisko kładzie się warstwę bali drewna opałowego  i pelety drewniane . Nigdy nie należy stosować więcej niż trzech drewnianych bali do rozpalania pieca. W początkowej fazie należy powoli  rozpalać piec a potem zwiekszać  ogień równomiernie aby uniknać ewentualnych naprężeń termicznych.
-prowadzić należy stałą obserwacje pracy pieca
- Piece są pokryte powłoka ogniotrwałą która utwardza  się w wyższych temperaturach W związku z tym zachodzi podczas pierwszej fazy ogrzewania istnieje możliwość wystapienia przykrego zapachu . Należy wtedy uruchomic wentylację . Podczas rozruchu , nie zalecamy dotykania zewnętrznego korpusu pieca ponieważ wtedy nieutwardzona jeszcze warstwa  lakieru może zostac uszkodzona przez dotyk.

 

Normalna praca Wydajność nominalna osiągnięta w trakcie pracy pieca  oznacza iż powietrze pierwotne ustawić należy na poziom 0 zamkniety. Rozeta wtórnego powietrza jest  zawsze otwarta. Praca przy minimalnej mocy w watach ( małe zapotrzebowania na ciepło ) zostanie osiągnięty za pomocą następujących ustawień wlot powietrza do spalania . Oprócz ustawienia  regulatorów spalin  powietrze jest ważnym czynnikiem, który wpływa na intensywność spalania , a tym samym moc grzewczą kominka  może wzrosnąć.

 

Praca w okresie przejściowym W temperaturze otoczenia około 15 ° C mogą wystąpić  kłopoty podczas  procesu spalania wypalania związane z warunkami atmosferycznymi ,istnieje  groźba utraty ciagu  kominowego , ( dym , zapach spalin ) . W tym przypadku  należy przeczyścić ruszt  i zwiększyć dopływ powietrza do spalania. Proszę wziąć stopniowo mniejszej ilości paliwa i  częściej czyścic ruszt . Zamknij drzwiczki   powietrza sprawdz pozostałe urzadzenia podpięte do komina które mogą być w użyciu. Sprawdż szczelnośc przewodów.

 

Usunięcie popiołu Aby zapewnić bezproblemowe działanie jest konieczne , aby  czasami piec oczyścić z popiołu.  Należy tak robić aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie rusztu. A tym samym obiegu powietrza. W przeciwnym wypadku grozi to odkształceniem elementów wewnątrz pieca i może doprowadzić do ich zniekształcenia. Drzwi popielnika powinny być zamknięte podczas pracy. Drzwi otwarte mogą  doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia pieca . Ponadto , może to zagrażać innym  urządzeniom, które są podłączone do tego samego komina. Piece muszą być pozbawione popiołu  przed nałożeniem kolejnego paliwa. Zwróć uwagę zwłaszcza na drzwi popielnika podczas ponownego uruchamiania . Należy wyczyścić dokładnie wnętrze pieca z nadmiernej ilości popiołu w przeciwnym razie grozi to niekontrolowanym wzrostem temperatury.

 

Czyszczenie i konserwacja  Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest aby raz do roku lub więcej razy wyczyścić kominek /na zimno/  Oczyszczanie prowadzi się w następujący sposób : Rura dymowa  jest demontowana  i na zewnątrz czyszczona . Osad  można czyścić przy użyciu drucianej szczotki , i i odkurzacza . To musi być wykonane aby było prawidłowe połączenie między piecem a kominem.

 

UWAGA : Piece  po oczyszczeniu zostaną  przywrócone do użytku tylko wtedy, gdy Złożone są wszystkie części pieca i instalacji w prawidłowy sposób . Piece są pokryte na zewnatrz żaroodporną farbą .Piec można wytrzec  sucha ściereczka po wystudzeniu.Ten rodzaj farby nie jest odporny na wilgoć . Dlatego nie należy stawiać przedmiotów na piec ponieważ mogą one pozostawiać rdzawe plamy . Szkło może  być czyszczone z  łagodnych osadów tak jak zwykłe  szkło/unikać czyszczenia gorącej szyby ponieważ może doprowadzić to do ej pękniecia . Stały osad może być usunięty za pomocą miękkiej zbrylania lub drobną wełną stalową .

 

UWAGA : Szkło może mieć bardzo ostre krawędzie , dlatego przy wymianie szyby bezwarunkowe założyc rękawice ochronne.W przypadku pieców nie działających  przez dłuższy okres czasu przed rozpoczęciem następnej czynności konieczne jest, aby sprawdzić możliwość zatkania komina, sprawdzenia instalacji .

 

 Przyczyny i rozwiązywanie problemów W przypadku, gdy podczas eksploatacji  kominka  nastąpiły problemy , na przykład dym , należy skontaktować się z właściwym kominiarzem . W przypadku wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń  prosimy o kontakt ze sklepem w którym dokonano zakupu.

 

Warunki gwarancji. -2 - letnia gwarancja ma zastosowanie do wszystkich części pieca , począwszy od daty zakupu produktu. Gwarancja  dotyczy wszystkich zweryfikowanych wad produkcyjnych i materiałowych części pieca. Naszym  obowiązkiem jest wymiana bezpłatna  części zamiennych , które zostały uznane za wadliwe. Gwarancja nie obejmuje wad ( zniekształcenia / pęknięcia ), które wynikną z nadmiernego obciążenia pieca.

 

Gwarancja jest uzależniona od : Należy podpisać kartę gwarancyjna i posiadać  rachunek zakupu! - ! - Bez dowodu zakupu i potwierdzenia instalacji pieca która jest zamieszczona w karcie gwarancyjnej gwarancja nie jest ważna. Przy używaniu pieca należy się kierować zaleceniami zamieszczonymi w instrukcji. Aby zainstalować piec należy skorzystać z  wykwalifikowanego  i certyfikowanego  serwisu co powinno być potwierdzone protokołem odbioru. Jakakolwiek ingerencja w urządzenie  po opuszczeniu fabryki,  nieprawidłowe zamontowanie lub inne niepożądane działanie powoduje unieważnienie gwarancji . Używaj wyłącznie części zamiennych zatwierdzonych przez producenta .

Ponadto gwarancja nie obowiązuje jeżeli :
-Stosuje się  niewłaściwe paliwa  o wilgotności powyżej 20% (mokre , modyfikowane - malowane farbą  itp) i niewłaściwe wykorzystanie mocy pieca.
- Nieprawidłowa instalacja, lub zainstalowanie  pieca w zły ciąg kominowy
- Przegrzanie i  szok termiczny spowodowane niewłaściwym ogrzewaniem
- Normalne zużycie wynikające z zastosowania pieca : szkła, rusztu, szamoty,uszczelki oraz inne czści składowe pieca podlegajace normalnemu zużyciu nie mogą zostac objete gwarncja.  
- ruszt: musi być zamontowany w ten sposób aby węsze otwory znajdowały się u góry. Zapobiega to nagromadzeniu popiołu a tym samym pęknieciu rusztu.

 

Podłączania wymiennika ciepła woda z układu centralnego ogrzewania jeśli piec jest w niego wyposażony: Piec powinien być zamontowany w miejscu w którym można łatwo podłączyć instalację do centralnego ogrzewania. Wymiennik ciepła jest umieszczony w tylnej części paleniska i wykonany jest z grubej blachy. W tylnej części pieca są wyloty - dolny do podłączenia wejścia wody powrotnej układu C.O .  i górny do podłączenia wyjścia goracej wody do układu C.O. . Do systemu cieplnego konieczne jest niezbedne podłączenie naczynia zbiorczego, pompy obiegowej  i zamontowanie  termometru  do mierzenia temperatury podgrzewanej wody oraz zawór spustowy , który znajduje się w najniższym punkcie systemu grzewczego Uwaga ! Wymiennik ciepła jeżeli takowy jest  zainstalowany w danym modelu pieca musi  być zabezpieczony poprzez zawór DBV01  bezpieczeństwa i  dodatkowo chroniony zaworem ciśnienia o max - . 2,0 bar pracy. W przypadku braku powyższych zabezpieczeń może dojść do uszkodzenia wymiennika  a tym samym gwarancja straci ważność.

i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online
Polecamy z tym produktem
Produkty tego samego producenta z tej kategorii
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel