DOSTAWA GRATIS! 2277538 Kuchnia grzewcza 6,5kW Płomień 1 opalany węglem (wylot spalin: tył)

Producent: 227, 500
1 381,53 zł
/ szt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Promocja tego produktu! "Dostawa gratis na terenie całego kraju jeśli towar jest w naszym magazynie. Jeśli jest w magazynie obcym lub zagranicznym po zamówieniu magazyn wycenia transport" "Większość towarów wysyłamy w ciągu 24h, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"

 

Do godziny po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają czy zamówiony towar jest w magazynie. Następnie przesyłają informację zwrotną emailem, faksem lub telefonicznie.

 

 

Firma jest obecna na polskim rynku od 10 lat. Produkty najwyższej jakości są rezultatem systematycznych innowacji w firmie. Podstawą działań było opracowanie i wdrożenie w 2001 roku Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Hieną Pracy wg norm: ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001/OHS AS 18001. Produkujemy także według dyrektywy europejskiej, co pozwala nam na oznaczenie naszych wyrobów znakiem CE

 

Metalowy przenośny piec grzewczy Płomień 1 przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń oraz gotowania potraw. Wykorzystywany może być w domach mieszkalnych, w domkach letniskowych, portierniach, barakach budowlanych, barakowozach używanych przez brygady remontowe.

 

Budowa
Korpus pieca zbudowany jest ze ścian skręcanych. Płyta górna żeliwna z krążkiem o średnicy 240 mm. Na ścianie przedniej zamocowano drzwi paleniska górne i dolne oraz drzwi popielnik. Na ścianie tylnej znajduje się wylot spalin wyposażony w regulowaną przesłoną. Piec wyposażony jest w ruchomy ruszt w celu łatwego usuwania resztek popiołu. Wymurówka pieca wykonano z kształtek szamotowych.

 

DANE TECHNICZNE:
Wymiary pieca:

Wysokość - ok. 745 mm
Szerokość - 342 mm
Głębokość - 378 mm
Masa pieca - ok. 50 kg
Odległość od podłogi do środka otworu wylotowego spalin - 625 mm
Średnica otworu wylotowego - 130 mm
Ciąg kominowy (znamionowy) - 12 Pa
Sprawność pieca - ok. 70%
Nominalna moc cieplna ok. 6,5 kW przy sprawności 70%, masy węgla zasypanego w ciągu godziny 1,5 kg i
wartości energetycznej 25500kJ/kg
Temperatura spalin oC max. - 350
Strumień masy spalin (g/s) - 5,2 g/s
Dostępne paliwa wg PN-EN 12815 tab. B.2
Węgiel kamienny Sortymenty - PN-82/G -97001 - Orzech II - OII
Węgiel kamienny do celów energetycznych - PN-82/G – 97003

 

Instrukcja obsługi:

Do Użytkowników

Niniejsza  instrukcja  ma  za  zadanie    zapoznać  Użytkowników  z  obsługą   pieca grzewczego TK.3, w celu wszechstronnego wykorzystania jego zalet  oraz prawidłowej eksploatacji.

Piec grzewczy TK.3 jest prostą konstrukcją, nie sprawiającą trudności w obsłudze. Zalety  pieca  zdobędą  z  pewnością  uznanie  Użytkowników,  którym  życzymy  bez-

awaryjnej eksploatacji.

 

Producent

UWAGA!!!

Urządzenie w czasie pracy jest gorące i utrzymuje ciepło przez długi  okres po wygaszeniu.  W  czasie  pracy  pieca  dzieci  powinny  być  przez  cały  czas  pod nadzorem   –   w   żadnym   wypadku  nie  można   dopuszczać   ich  do  obsługi urządzenia.   Nie   wolno  dotykać  kuchni   w   czasie   palenia  jak  również   po wygaszeniu do czasu ostygnięcia.

 

1.        Opis ogólny

Metalowy przenośny piec grzewczy TK.3 przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń oraz gotowania potraw.

W czasie instalacji, eksploatacji i konserwacji należy stosować się do

ogólnych   zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przed przystąpieniem do eksploatacji należy dokładnie zapoznać się z poniższą instrukcją.

Nie zastosowanie się do wymagań niniejszej instrukcji może być przyczyną złej eksploatacji pieca, a w skrajnym przypadku może prowadzić do

jego uszkodzenia.

Użytkowany może być w domach mieszkalnych, w altankach na ogródkach, w domkach letniskowych,  portierniach,  barakach  budowlanych,  barakowozach  używanych  przez brygady remontowe.

Nie można opalać pieca miałem węglowym lub węglem nie sortowanym i wszelkiego rodzaju odpadami.

UWAGA!!!

Jednorazowa porcja węgla nie może być większa od 1,5 kg.

Przekroczenie  porcji  zasypu  węgla  zwiększa  emisję  tlenku  węgla,  który  jest niebezpieczny dla użytkownika.

 

3.      Budowa pieca

Elementy składowe pieca przedstawiono na rys. 1.

Korpus pieca zbudowany jest ze ścian skręcanych. Płyta górna żeliwna z krążkiem, o średnicy 240 mm.

Na ścianie przedniej zamocowano drzwi paleniska górne i dolne oraz drzwi popielnika. Znajduje się tam również cięgno rusztu ruchomego. Na ścianie tylnej znajduje się wylot spalin

wyposażony w regulowaną przesłonę. Piec wyposażony jest w ruchomy ruszt  w celu łatwego usuwania resztek popiołu. Wymurówkę pieca wykonano z kształtek szamotowych.

 

4.    Instalowanie pieca grzewczego

4.1. Sprawdzić stan wymurówki (wewnątrz pieca), a w razie stwierdzenia pęknięć lub wykruszeń powstałych w czasie transportu – naprawić uszkodzenia we własnym zakresie, używając do tego celu spoiwa (dołączonego w woreczku foliowym do pieca), które należy rozrobić z wodą dla uzyskania odpowiedniej plastyczności.

Uszkodzenia i ubytki wymurówki powstałe w czasie eksploatacji naprawiać na bieżąco we własnym zakresie.

4.2. Piec ustawić w pobliżu przewodu kominowego. Wysokość komina musi wynosić co najmniej 3 m. Miejsce ustawienia powinno być tak wybrane, aby był łatwy dostęp do

pieca i piec mógł przekazywać ciepło do otoczenia wszystkimi bokami.

4.3. Zbadać ciąg kominowy, od którego zależy dobre funkcjonowanie pieca.

Ciąg kominowy nie powinien być mniejszy niż 10 Pa. Ciąg kominowy należy  badać za pomocą specjalnych urządzeń służących do tego celu, przez osobę do tego upoważnioną.

Stan   przewodu   kominowego   musi   być   zgodny   z   przepisami    wynikającymi   z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia  2002r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dziennik Ustaw Nr.75 poz.690 z dnia 15.06.2002r ; PN-EN 12815.

 

Zabrania się dołączać do tego samego przewodu kominowego innych urządzeń

 

4.3. Instalując piec, należy pamiętać o obowiązujących przepisach przeciwpożarowych, zgodnie   z   którymi   piec   i   rura   powinny   być   oddalone   od   łatwopalnych, nieosłoniętych    części  konstrukcyjnych   obiektu  budowlanego  lub  mebli  co najmniej o 0,6 m, a od osłoniętych okładziną z tynku o grubości 25 mm lub inną równorzędną – co najmniej  o 0,3 m. Piecyk powinien być ustawiony na podłożu niepalnym   o   grubości   co   najmniej   15   cm.   Podłoga   łatwo   zapalna   przed drzwiczkami paleniska powinna być zabezpieczona pasem materiału niepalnego o szerokości co najmniej 30 cm, sięgającym poza krawędzie drzwiczek  co najmniej po 30 cm.

-    Połączenia rur muszą być szczelne, a rury muszą zachodzić jedna na drugą w kie- runku ciągu.

Zasady instalowania powinny spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r „Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”  - Dziennik Ustaw Nr.75 z dnia 15.06.2002 r

 

4.4. Podłączyć piec do przewodu kominowego za pomocą rury o średnicy wewnętrznej φ 131 mm lub kolana promieniowego. Rura łącząca piec z przewodem kominowym musi być starannie uszczelniona. Instalując piec należy przestrzegać obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.

Zasady instalowania powinny spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra

Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r „Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” – Dziennik Ustaw Nr.75 poz.690 z dnia 15.06.2002r.

 

5.    Zasady eksploatacji pieca.

UWAGA:

Uruchamiając  piec po raz pierwszy należy go dwukrotnie przepalić drewnem w ciągu 4

– 5 godzin, utrzymując słaby ogień, aby go całkowicie wysuszyć i w ten sposób zwiększyć wytrzymałość wymurówki szamotowej.

Przed każdym rozpaleniem pieca należy dokładnie oczyścić ruszt z resztek węgla i

popiołu.

W celu rozpalenia w piecu należy:

–      Przez dolne drzwi paleniska nałożyć na ruszt materiał rozpałowy, podpalić go i zamknąć dolne drzwi

–      po   rozpaleniu   dorzucić   przez   górne   drzwi   paleniska   ok.   0,5    kg    węgla przeznaczonego do spalenia

–      całkowicie odsłonić otwór napowietrzający za pomocą pokrętła (8) rys. 1

–      po wytworzeniu się na ruszcie żaru wsypać przez górne drzwi paleniska węgiel w ilości nie większej niż 1,5 kg jednorazowo

–      przed każdym dołożeniem węgla do pieca należy przegarnąć  rozżarzone  paliwo uchwytem rusztu i pogrzebaczem

–      nie wolno palić w piecu przy otwartych drzwiczkach paleniska lub nadmiernym ciągu, gdyż prowadzi to do zniszczenia pieca

–      aby utrzymać żar w piecu przez dłuższy czas bez dosypywania węgla,  należy do komory  paleniska  po  uprzednim  przegarnięciu  żaru  wsypać   węgiel,  zamknąć wszystkie drzwiczki oraz zmniejszyć do minimum otwór napowietrzający pokrętło (8)

Piec nie powinien być używany jako piec do spalania odpadów i śmieci. Zabrania się kategorycznie używania benzyny, nafty, parafiny itp. do rozpalania pieca.

 

Praca z obniżonym obciążeniem:

Aby spowolnić proces spalania tak, aby trwał on np. całą noc należy zamknąć suwak regulacji ciągu lub zostawić lekko otwarty w zależności od wielkości ciągu kominowego. Jeżeli ciąg kominowy jest duży można nawet zamknąć napowietrzanie całkowicie w celu utrzymania powolnego spalania.

 

6.    Współpraca z innymi urządzeniami

W celu zapewnienia właściwego i bezpiecznego spalania niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza. Zasilanie w powietrze do  spalania  musi być zgodne z obowiązującymi przepisami.

Uwaga:

Zabrania się instalowania w pomieszczeniu pracy pieca wyciągów mechanicznych

(wentylatorów) oraz stosowania kratek wentylacyjnych regulowanych.  Stosować wyłącznie  kratki wentylacyjne ze stałym przepływem.

 

7.    Bezpieczeństwo pożarowe

Aby w czasie eksploatacji zachować bezpieczeństwo użytkowania należy stosować się do następujących zasad:

-       nie dopuszczaj do nadmiernego przegrzania piecyka,

-       przegrzanie może uszkodzić także powłokę farby i emalii,

-       zainstaluj w pomieszczeniu gdzie zainstalowany jest piec wykrywacz dymu,

-       trzymaj  w  łatwo  dostępnym  miejscu  gaśnicę  w  celu  ugaszenia   żaru,   który ewentualnie wypadnie z pieca,

-       opracuj plan ewakuacji w razie zaistnienia pożaru,

-       plan postępowania w razie pożaru w kominie:

  powiadom straż pożarną

  przygotuj ludzi przebywających w pomieszczeniu do natychmiastowej ewakuacji i ewakuuj ich na zewnątrz

  zamknij wszelkie otwory nawiewowe do pieca

   w czasie oczekiwania na straż pożarną obserwuj czy przedmioty  palne  nie zajęły się od przegrzanej rury kominowej lub iskier czy żaru wydobywającego się z

komina

 

8.    Usuwanie popiołu

Nigdy nie należy dopuszczać do nagromadzenia się dużej ilości popiołu w  palenisku gdyż może to doprowadzić do wypadnięcia opału na zewnątrz. Jeżeli zbyt dużo popiołu zalega  na  palenisku  należy  poruszać  rusztem  tak  długo  aż  cały  popiół  zostanie przesiany do popielnika. Następnie otworzyć drzwi popielnika i za pomocą pogrzebacza wyjąć popielnik i opróżnić go. Po  opróżnieniu popielnika wsunąć go z powrotem pod palenisko i zamknąć drzwiczki.

 

 

9.    Czyszczenie i konserwacja

Piec należy konserwować i czyścić tylko wówczas, gdy jest zimny.  Powierzchnie ema- liowane  oraz  powierzchnie  nie  pokryte  emalią  należy  zmywać  ściereczką  nasyconą środkami czyszczącymi i wycierać do sucha  miękką szmatką. W okresie dłuższego nie użytkowania  powierzchnie  nie   emaliowane  przetrzeć  środkami  konserwującymi.  Do powierzchni emaliowanych nie wolno używać ostrych lub twardych środków

czyszczących, które rysują emalię lub obniżają jej połysk.

Co powien czas – przynajmniej raz na miesiąc – z rur i kanałów spalinowych należy usunąć sadzę. Wszelkie uszkodzenia wykładziny izolacyjnej należy natychmiast usu-wać,

ponieważ pogarszają działanie pieca.  Naprawę należy powierzyć uprawnionym osobom.

Naprawę większych uszkodzeń należy powierzyć fachowcowi. . W trakcie remontu nie wolno zmieniać wielkości kanałów. Instalacja oraz praca pieca powinna być regularnie

kontrolowana przez specjalistę.

 

10.  Warunki bezpieczeństwa

Zabrania się dokonywania jakichkolwiek zmian układu kanałów spalinowych jak rów-nież innych zmian mogących mieć wpływ na przebieg procesu spalania. Podczas roz-palania w piecu nie wolno polewać położonej w palenisku rozpałki benzyną, naftą, spi-rytusem, olejem itp. Gdy piec jest rozgrzany przy  jego obsłudze należy zawsze posługiwać się pogrzebaczem.

UWAGA!

Drzwiczki paleniska powinny być zawsze szczelnie domknięte (z wyjątkiem  rozpalania ogni i dokładania opału). Przez otwarte drzwi może nastąpić  wypływ spalin, co jest szkodliwe dla zdrowia.

 

 11.  Typowe niesprawności w pracy pieca i sposoby ich usuwania.

Objawy

Prawdopodobna przyczyna

Sposób usunięcia

Trudności w rozpaleniu ognia.

Zimny komin.

Podgrzać kanał kominowy spala- jąc pewną ilość papieru w piecu.

Kanał kominowy lub rury łączące są niedrożne.

Przeczyścić rury lub kanał komino- wy.

Ogień gaśnie przy nie spalo- nym opale.

Niewłaściwa granulacja opału.

Zastosować właściwą granulację opału tj. 30 – 50 mm.

Zbyt mocno przymknięte napowie- trzanie.

Lekko otworzyć napowietrzanie. Praktycznie ustalić ustawienie na- powietrzania w zależności od cią-

gu w kominie.

Nagromadzenie popiołu w palenisku.

Usunąć popiół z rusztu.

Przedostanie się powietrza obcego do rury i przewodu kominowego

przez szczeliny.

Uszczelnić szczeliny przy rurze.

Rura łącząca ma mniejszą średnicę niż średnica nasadki rury.

Wymienić rurę na właściwą.

Ogień pali się zbyt gwałtow-

nie.

Otwarte drzwiczki paleniska lub zbyt szeroko otwarte drzwi popielnika.

Zamkną drzwiczki paleniska lub przymknąć drzwi popielnika.

Piec dymi.

Kanał kominowy lub rury łączące są niedrożne. Za niski lub źle usytuowa- ny komin.

Przeczyścić rury lub kanał komino- wy. Podwyższyć komin (zmiana warunków atmosferycznych może czasami powodować dymienie pie-

ca).

 

12.  Wskazówki dla użytkownika

12.1. Droga przepływu spalin musi być całkowicie wolna.

12.2. Siła ciągu musi być dostateczna.

12.3. Kanały kominowe powinny być gładkie i dobrze utrzymane.

12.4. Wysokość górnej krawędzi komina mierzona od środka otworu spalinowego pieca nie może być mniejsza niż 3 m.

 

UWAGA!

Ze względu na ewentualną modernizację wyrobu producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian konstrukcyjnych i technologicznych oraz składu wyposażenia, które nie wpłyną ujemnie na zmianę jakości wyrobu.

Zabrania się samodzielnego przerabiania piecyka!

i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online
Polecamy z tym produktem
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel