Bestseller

DOSTAWA GRATIS! 2277540 Piec na węgiel i drewno 6,5kW z szamotem na drewno i węgiel

Producent: 227, 500
2 300,94 zł
/ szt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Promocja tego produktu! "Dostawa gratis na terenie całego kraju jeśli towar jest w naszym magazynie. Jeśli jest w magazynie obcym lub zagranicznym po zamówieniu magazyn wycenia transport" "Większość towarów wysyłamy w ciągu 24h, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"

 

Do godziny po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają czy zamówiony towar jest w magazynie. Następnie przesyłają informację zwrotną emailem, faksem lub telefonicznie.

 

 

Firma jest obecna na polskim rynku od 10 lat. Produkty najwyższej jakości są rezultatem systematycznych innowacji w firmie. Podstawą działań było opracowanie i wdrożenie w 2001 roku Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Hieną Pracy wg norm: ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001/OHS AS 18001. Produkujemy także według dyrektywy europejskiej, co pozwala nam na oznaczenie naszych wyrobów znakiem CE

 


Metalowy przenośny piec grzewczy "Płomień 2" przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o kubaturze 60 do 90 m3. Wykorzystywany może być w domach mieszkalnych, barakach budowlanych, pomieszczeniach socjalnych. Jako paliwa należy używać sortowanego węgla kamiennego lub brunatnego o wymiarach ziaren 10-50 mm. Nie można opalać pieca miałem węglowym lub węglem nie sortowanym i wszelkiego rodzaju odpadami. Konstrukcja pieca charakteryzuje się dobrym wychłodzeniem spalin, dopalaniem części palnych w spalinach, wygodna regulacją dopływu powietrza, co najmniej dziesięciogodzinnym okresem spalania jednorazowej porcji opału ( bez doglądania pieca ) i możliwością przedłużenia palenia po tym czasie bez konieczności ponownego rozpalenia.

 

Budowa
Korpus pieca metalowy zbudowany jest z blach zgrzewanych punktowo. Pokrywa górna, drzwiczki wrzutowe i paleniskowe, napowietrznik, nasada rury, ruszty wykonane są z żeliwa. Obudowa pieca wykonana jest z blachy stalowej. Wymurówkę pieca wykonano z kształtek szamotowych.

 

DANE TECHNICZNE:
Wymiary pieca:

- wysokość - 790 mm
- szerokość - 510 mm
- głębokość - 413 mm
Masa pieca - 110 kg
Kubatura ogrzewanego pomieszczenia - 60-90 m3
Odległość od podłogi do środka otworu wylotowego - 615 mm spalin
Średnica zewnętrzna nasadki rury wylotowej - 110 mm
Ciąg kominowy (znamionowy) - 10 Pa
Sprawność pieca - ok. 61%
Nominalna moc cieplna ok. 6,5 kW dla sprawności 70%, 1,21kg węgla na godzinę i wartości energetycznej
25500kJ/kg
Temperatura spalin oC max. 380
Dostępne paliwa wg PN-EN 12815 tab. B.2
Węgiel kamienny Sortymenty - PN-82/G -97001 - Orzech II - OII
Węgiel kamienny do celów energetycznych - PN-82/G – 97003

 

Instrukcja obsługi:

Do Użytkowników

Niniejsza  instrukcja  ma  za  zadanie    zapoznać  Użytkowników  z  obsługą  pieca grzewczego  TK.4,  w  celu   wszechstronnego  wykorzystania  jego  zalet  oraz prawidłowej eksploatacji.

Piec grzewczy TK.4 jest prostą konstrukcją, nie sprawiającą trudności w obsłudze. Zalety pieca zdobędą z pewnością uznanie Użytkowników,  którym życzymy bez- awaryjnej eksploatacji.

Producent

UWAGA!!!

Urządzenie w czasie pracy jest gorące i utrzymuje ciepło przez długi okres po wygaszeniu. W czasie pracy pieca dzieci powinny być  przez cały czas pod nadzorem  –  w  żadnym  wypadku  nie  można   dopuszczać  ich  do  obsługi urządzenia.  Nie  wolno  dotykać  pieca   w  czasie  palenia  jak  również  po wygaszeniu do czasu ostygnięcia.

 

1. Opis ogólny pieca

Metalowy przestawny piec grzewczy TK.4 (rys.1) przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o kubaturze od 60 do 90 m3 .

W czasie instalacji, eksploatacji i konserwacji należy stosować się do

ogólnych   zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przed przystąpieniem do eksploatacji należy dokładnie zapoznać się z poniższą instrukcją.

Nie zastosowanie się do wymagań niniejszej instrukcji może być przyczyną złej eksploatacji pieca, a w skrajnym przypadku może prowadzić do

jego uszkodzenia.

Użytkowany może być w domach mieszkalnych, w altankach na ogródkach, barakach  budowlanych, pomieszczeniach socjalnych itp.

Nie można opalać pieca miałem węglowym lub węglem nie sortowanym i wszelkiego rodzaju odpadami.

Szybkość spalania reguluje się poprzez dawkowanie dopływu powietrza potrzebnego do spalania.

Konstrukcja pieca charakteryzuje się dobrym wychłodzeniem spalin, dopalaniem części  palnych  w spalinach,  wygodną  regulacją  dopływu  powietrza, co najmniej dziesięciogodzinnym okresem spalania  jednorazowej porcji opału (bez doglądania pieca)

i  możliwością przedłużenia palenia po tym  czasie bez konieczności  ponownego rozpalania.

 

UWAGA!!!

Jednorazowa porcja węgla nie może być większa od 1,6 kg.

Przekroczenie porcji zasypu węgla zwiększa emisję tlenku węgla,  który jest niebezpieczny dla użytkownika.

 

3.     Budowa pieca

Elementy składowe pieca przedstawiono na rys. 1.

Korpus pieca metalowy zbudowany jest z blach spajanych  punktowo. Pokrywa gór- na, drzwiczki wrzutowe i paleniskowe, napowietrznik, nasadka rury, ruszty wykonane

są z żeliwa . Obudowa pieca wykonana jest z blachy stalowej. Wymurówkę pieca wy- konano z kształtek szamotowych.

 

4.     Instalowanie pieca grzewczego

4.1. Sprawdzić stan wymurówki (wewnątrz pieca), a w razie stwierdzenia pęknięć lub wykruszeń powstałych w czasie transportu – naprawić uszkodzenia we własnym zakresie, używając do tego celu spoiwa (dołączonego w woreczku foliowym do pieca), które należy rozrobić z wodą dla uzyskania odpowiedniej plastyczności.

Uszkodzenia i ubytki wymurówki powstałe w czasie eksploatacji naprawiać

na bieżąco we własnym zakresie.

4.2. Piec ustawić w pobliżu przewodu kominowego. Wysokość komina musi wynosić co najmniej 3 m. Miejsce ustawienia powinno być tak wybrane, aby był łatwy dostęp do pieca i piec mógł przekazywać ciepło do otoczenia wszystkimi bokami.

4.3. Zbadać ciąg kominowy, od którego zależy dobre funkcjonowanie pieca.

Ciąg kominowy nie powinien być mniejszy niż 10 Pa. Ciąg kominowy należy badać za pomocą  specjalnych  urządzeń  służących  do  tego  celu,  przez   osobę  do  tego upoważnioną.   Stan   przewodu   kominowego   musi    być   zgodny   z   przepisami wynikającymi z Rozporządzenia Ministra  Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dziennik Ustaw Nr.75 poz.690 z dnia 15.06.2002r ; PN-EN 12815.

Zabrania się dołączać do tego samego przewodu kominowego innych urządzeń

4.4.      Instalując      piec,      należy      pamiętać      o      obowiązujących      przepisach przeciwpożarowych, zgodnie z  którymi piec i rura  powinny być oddalone od łatwopalnych, nieosłoniętych  części konstrukcyjnych obiektu budowlanego lub mebli co najmniej o 0,6 m, a od osłoniętych okładziną z tynku o grubości 25 mm lub inną równorzędną – co najmniej o 0,3 m. Piecyk powinien być ustawiony na podłożu niepalnym o grubości co najmniej 15 cm. Podłoga łatwo zapalna przed drzwiczkami paleniska powinna być zabezpieczona pasem materiału niepalnego o  szerokości  co  najmniej  30  cm,  sięgającym  poza  krawędzie  drzwiczek             co najmniej po 30 cm.

-    Połączenia rur muszą być szczelne, a rury muszą zachodzić jedna na drugą w kie- runku ciągu.

Zasady instalowania powinny spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r „Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”  - Dziennik Ustaw Nr.75 z dnia 15.06.2002 r

4.4. Podłączyć piec do przewodu kominowego za pomocą rury o średnicy  wewnętrznej

φ 110 mm lub kolana promieniowego. Rura łącząca piec z przewodem  kominowym musi być starannie uszczelniona. Długość rury nie powinna przekraczać 1,5 m. Rury blaszane karbowane nie mogą mieć więcej niż  trzy kolana karbowane. Odległość otworu wlotowego do przewodu  kominowego dla pieca Płomień 2, od istniejących innych otworów  wlotowych w tym przewodzie winna wynosić min. 0,6 m. Instalując piec należy przestrzegać obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.

Zasady instalowania powinny spełniać wymagania zawarte w  Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r „Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać  budynki i ich usytuowanie” –  Dziennik Ustaw   Nr.75 poz.690 z dnia 15.06.2002r.

 

5.     Zasady eksploatacji pieca.

UWAGA:

Uruchamiając  piec po raz pierwszy należy go dwukrotnie przepalić drewnem w ciągu

4 – 5 godzin, utrzymując słaby ogień, aby go całkowicie wysuszyć i w ten sposób zwiększyć wytrzymałość wymurówki szamotowej.

Przed każdym rozpaleniem pieca należy dokładnie oczyścić ruszt z resztek węgla i popiołu.

 

W celu rozpalenia w piecu należy:

–      nałożyć na ruszt materiał rozpałowy, podpalić go i zamknąć górne drzwiczki wrzu- towe paleniska,

–      po rozpaleniu dorzucić przez górne drzwiczki wrzutowe ok. 0,5 kg rozdrobnionego węgla i zamknąć górne drzwiczki wrzutowe paleniska,

–      po wytworzeniu się na ruszcie żaru wsypać przez górne drzwiczki wrzutowe całą ilość węgla przeznaczonego do spalenia ( nie więcej niż 6 kg)

–      w zależności od intensywności spalania napowietrznik, który znajduje się na prze- dniej ścianie korpusu pieca, otworzyć na największy prześwit, a po ok. 15 minu- tach wyregulować go tak, aby spalanie było jak najbardziej ekonomiczne - zmniej- szać  szczelinę  dopływu  powietrza,  ponieważ  intensywność  spalania  jest  tym

większa, im większa jest szczelina doprowadzająca powietrze do paleniska.

–      przed każdym dołożeniem węgla do pieca należy przegarnąć rozżarzone paliwo uchwytem rusztu i pogrzebaczem po uprzednim zamknięciu napowietrznika

–      nie wolno palić w piecu przy otwartych drzwiczkach lub nadmiernym ciągu, gdyż

prowadzi to do zniszczenia pieca

–      aby utrzymać żar w piecu przez dłuższy czas bez dosypywania węgla, należy do komory paleniska po uprzednim przegarnięciu żaru wsypać ok. 6 kg. węgla oraz zamknąć  napowietrznik  i  wszystkie  drzwiczki.  Palenie  przebiega  prawidłowo

jeżeli, węgiel dosypany rano rozpali się od żaru pozostałego z nocy.

 

UWAGA!!!

Piec nie powinien być używana jako piec do spalania odpadów i śmieci. Zabrania się kategorycznie używania benzyny, nafty, parafiny itp. do rozpalania pieca.

Praca z obniżonym obciążeniem:

Aby  spowolnić  proces  spalania  tak,  aby  trwał  on  np.  całą  noc  należy  zamknąć napowietrznik  lub   zostawić  lekko  uchylony  w  zależności  od   wielkości  ciągu kominowego. Jeżeli ciąg kominowy jest duży można nawet zamknąć napowietrzanie całkowicie w celu utrzymania powolnego spalania.

 

6.     Współpraca z innymi urządzeniami

W celu zapewnienia właściwego i bezpiecznego spalania niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza. Zasilanie w powietrze do spalania musi być zgodne z obowiązującymi przepisami. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym zainstalowano piecyk lub w sąsiednim jest wentylator wyciągowy lub inne urządzenie zużywające powietrze należy zbudować dodatkowe kanały napowietrzające  w celu wyeliminowania ryzyka wyssania produktów spalania z piecyka lub z komina do wewnątrz pomieszczenia. Jeśli taka konfiguracja urządzeń zaistnieje to należy przeprowadzić test polegający na uruchomieniu tego dodatkowego urządzenia na maksymalnych parametrach pracy przy  zamkniętych  wszystkich  drzwiach  i  oknach  zewnętrznych  i  w  tym  czasie obserwować czy popiół i spaliny nie zostały wessane do środka. Jeśli zaobserwujemy takie   zjawisko   należy   bezwzględnie   dobudować   nowy   kanał   doprowadzający właściwą ilość powietrza do pomieszczenia.

 

7.     Bezpieczeństwo pożarowe

Aby w czasie eksploatacji zachować bezpieczeństwo użytkowania należy stosować się do następujących zasad:

-      nie dopuszczaj do nadmiernego przegrzania piecyka,

-      przegrzanie może uszkodzić także powłokę farby i emalii,

-      zainstaluj w pomieszczeniu gdzie zainstalowany jest piec wykrywacz dymu,

-      trzymaj  w  łatwo  dostępnym  miejscu  gaśnicę  w  celu  ugaszenia  żaru,  który ewentualnie wypadnie z pieca,

-      opracuj plan ewakuacji w razie zaistnienia pożaru,

-      plan postępowania w razie pożaru w kominie:

  powiadom straż pożarną,

    przygotuj  ludzi  przebywających  w  pomieszczeniu  do   natychmiastowej ewakuacji i ewakuuj ich na zewnątrz,

  zamknij wszelkie otwory nawiewowe do pieca,

   w czasie oczekiwania na straż pożarną obserwuj czy przedmioty palne nie zajęły się od przegrzanej rury kominowej lub iskier czy żaru  wydobywającego

się z komina.

 

8.     Usuwanie popiołu

Nigdy nie należy dopuszczać do nagromadzenia się dużej ilości popiołu w palenisku gdyż może to doprowadzić do wypadnięcia opału na  zewnątrz.  Jeżeli zbyt dużo popiołu zalega na palenisku należy poruszać rusztem tak długo aż cały popiół zostanie przesiany do popielnika. Następnie otworzyć drzwi popielnika i za pomocą pogrzebacza wyjąć popielnik i opróżnić go. Po opróżnieniu popielnika wsunąć go z powrotem pod palenisko i zamknąć drzwiczki.

 

9.     Czyszczenie i konserwacja

Piec należy konserwować i czyścić tylko wówczas, gdy jest zimny. Powierzchnie ema- liowane oraz powierzchnie nie pokryte emalią należy  zmywać ściereczką nasyconą środkami czyszczącymi i wycierać do sucha miękką szmatką. W okresie dłuższego nie użytkowania powierzchnie nie  emaliowane przetrzeć środkami konserwującymi. Do powierzchni emaliowanych nie wolno używać ostrych lub twardych środków czyszczących, które rysują emalię lub obniżają jej połysk.

Co pewien czas – przynajmniej raz na miesiąc – z rur i kanałów spalinowych należy usunąć sadzę. Do kanałów spalinowych pieca dostęp jest po otwarciu pokrywy górnej. Wszelkie uszkodzenia wykładziny izolacyjnej należy natychmiast usuwać, ponieważ pogarszają działanie pieca. Naprawę należy powierzyć uprawnionym osobom. Naprawę większych uszkodzeń należy powierzyć fachowcowi. W trakcie remontu nie wolno zmieniać wielkości kanałów. Instalacja oraz praca pieca powinna być regularnie kontrolowana przez specjalistę.

 

10.  Warunki bezpieczeństwa 

Zabrania się dokonywania jakichkolwiek zmian układu kanałów spalinowych jak rów- nież innych zmian mogących mieć wpływ na przebieg procesu spalania. Podczas roz- palania w piecu nie wolno polewać położonej w palenisku rozpałki benzyną, naftą, spi- rytusem,  olejem  itp.  Gdy  piec  jest  rozgrzany  przy  jego  obsłudze  należy  zawsze posługiwać się pogrzebaczem.

UWAGA!

Drzwiczki wrzutowe paleniska powinny być zawsze szczelnie domknięte (z wyjątkiem rozpalania ognia i dokładania opału). Przez otwarte drzwi  może  nastąpić wypływ spalin, co jest szkodliwe dla zdrowia.

 

11.  Typowe niesprawności w pracy pieca i sposoby ich usuwania.

Objawy

Prawdopodobna przyczyna

Sposób usunięcia

Trudności w rozpaleniu ognia.

Zimny komin.

Podgrzać kanał kominowy spala- jąc pewną ilość papieru w piecu.

Kanał kominowy lub rury łączące są niedrożne.

Przeczyścić rury lub kanał komino- wy.

Ogień gaśnie przy nie spalo- nym opale.

Niewłaściwa granulacja opału.

Zastosować właściwą granulację opału tj. 10 – 50 mm.

Zbyt mocno przymknięty napowie- trznik.

Lekko otworzyć napowietrznik. Praktycznie ustalić ustawienie na- powietrznika w zależności od cią-

gu w kominie.

Nagromadzenie popiołu w palenisku.

Usunąć popiół z rusztu.

Przedostanie się powietrza obcego do rury i przewodu kominowego

przez szczeliny.

Uszczelnić szczeliny przy rurze.

Rura łącząca ma mniejszą średnicę niż średnica nasadki rury.

Wymienić rurę na właściwą.

Ogień pali się zbyt gwałtow-

nie.

Otwarte drzwiczki paleniska lub zbyt szeroko otwarty napowietrznik.

Zamkną drzwiczki paleniska lub przymknąć napowietrznik.

Piec dymi.

Kanał kominowy lub rury łączące są niedrożne. Za niski lub źle usytuowa- ny komin.

Przeczyścić rury lub kanał komino- wy. Podwyższyć komin (zmiana warunków atmosferycznych może czasami powodować dymienie pie-

ca).

 

UWAGA!

Ze względu na ewentualną modernizację wyrobu producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian konstrukcyjnych i technologicznych oraz składu wyposażenia, które nie wpłyną ujemnie na zmianę jakości wyrobu.

Zabrania się samodzielnego przerabiania pieca!

 

UWAGA!

Jako elementy zamienne należy stosować tylko części dopuszczone przez producenta.

i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online
Polecamy z tym produktem
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel